ponedeljak 02.05.2022.
22:38

Bez pobednika u Bergamu.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Atalanta i Salernitane remizirali su 1:1 u 35. kolu italijanske Serije A.

Nakon tri uzastopne pobede, ekipa Salernitane, koju sa klupe predvodi Davide Nikola ostale je neporažena i četvrti put uzastopno.

Gosti koji se, svim silama, bore za opstanak došli su do vođstva golom Brazilca Edersona Lurenca u 27. minutu, asistent je bio bosanski napadač Milan Đurić.

Mogla je Atalanta do izjednačenja u finišu prvog poluvremena kada je Duvan Zapata dobro šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Imao je domaćin, koji se bori za izlazak u Evropu veliku terensku inicijativu u nastavku, nekoliko dobrih prilika, preko Melea i Palomina, da dođe do izjednačenja, ali se Salernitana herojski branila sve do dva minuta pred kraj. Tada je za bod Atalante pogodio Mario Pašalić.

Posle 35. kola Atalanta je sedma sa 56 bodova, dok je Salernitana, nakon četiri vezane utaakmice bez poraza, još uvek u "opasnoj" zoni sa 26 bodova, ali ima samo dva poena manje i utakamicu manje u odnosu na Kaljari, koji je na mestu koje garantuje opstanak u Seriji A.