Tadić i Džeko na šampionskom ispitu

Autor: Mladen Heleta
subota 09.12.2023.
10:45
Izvor: Sportske.net

Bešiktaš i Fenerbačhe igraju veliki derbi u Turskoj.

Fenerbahce
Fenerbahce

Povezane vesti

Ovog vikenda na programu je 15. kolo Superlige Turske, koje će u potpunosti obeležiti veliki istanbulski derbi između Bešiktaša i Fenerbahčea.

Meč je zakazan za subotu od 17 časova na stadionu Bešiktaša.

Dva tima su u sezonu ušla sa velikom željom da sa trona Turske svrgnu trećeg velikana iz Istanbula, Galatasaraj, ali nakon 14 odigranih kola je jasno da Bešitkaš neće biti u prilici da to uradi, dok će Fener voditi „mrtvu“ trku sa Galatom.

Bešitkaš jeste treći na tabeli, ali je u ovo kolo ušao sa čak 11 bodova manje od vodećeg tandema, pa čak i ako pobedi u subotu, nije realno da uđe u borbu za titulu, iako ima još puno da se igra. Od Galate sada ima 14 bodova manje.

Sa puno problema se Bešitkaš suočava ove sezone, a koliko su oni veliki, možda i najbolje govori podatak da ovaj klub u decembru ima već trećeg trenera.  Sezonu je otvorio legendarni Šenol Guneš, nije išlo, pa ga je sredinom oktobra nasledio Burak Jilmaz, a sredinom novembra je otišao i on posle poraza od Boda u Ligi konferencija.

Ekipu sada predvodi Kalambaj, koji je imao sjajan start, pošto je vezao tri pobede, da bi onda prošlog četvrtka doživeo debakl u Istanbulu od Klub Briža rezultatom 5:0 u Ligi konferencija. Za vikend remi na gostovanju protiv Ankaragučua i prilično lošta atmosfera pred dolazak Fenerbahčea.

Fener ove sezone briljira u Superligi Turske, Dušan Tadić i Edin Džeko doneli su ovom timu ono što mu je bilo neophodno, pa se brojna armija navijača nada da je ovaj velikan spreman da se suprotstavi Galatasaraju i osvoji titulu.

Sve je išlo sjajno za Fenerbahče ove sezone do 30. novembra i šokantnog poraza od Nordsjelanda sa 6:1 u Ligi konferencija. Temelji su uzdrmani u Danskoj, ali su se smirili za vikend, kada je savladan Sivas u domaćem šampionatu rezultatom 4:1, uz odlične role Tadića i Džeka.

Bešiktaš je inače 16 puta bio šampion Turske, a Fenerbahče ima 19 titula. Ispred njih je Galatasaraj sa 23 titule.

Verovali ili ne, Fener čeka na titulu od 2014. godine i svi kojima je žuto-pava boja na srcu žele da se ovaj post na proleće prekine posle dugih deset godina.

Bešiktaš je ovaj trofej poslednji put pidigao 2021. godine, a sada će pokušati da se održi na trećoj poziciji, ali i da

Statistika u dosadašnjem delu sezone kaže da bi trebalo da gledamo efikasan meč, ali to treba uzeti sa rezervom, pošto su derbiji u Turskoj napeti do „ivice noža, igra se oštro i sa puno prekida, pa ne bi trebalo da začudi ako ovo bude duel sa malim brojem šansi i pogodaka.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke