Tadić: "Ne znam dokle ću još igrati, želim da postanem trener Ajaksa!"

Autor: Nemanja Janošev
četvrtak 20.10.2022.
09:49
Izvor: Sportske.net

Srpski virtuoz o planovima.

EPA-EFE/Olaf Kraak
EPA-EFE/Olaf Kraak

Povezane vesti

Kapiten reprezentacije Srbije i fudbaler Ajaksa Dušan Tadić izjavio je da bi u budućnosti želeo da bude prvi trener tog kluba.

Tadić je već četiri godine kapiten "kopljanika" i jedan od najboljih igrača ekipe iz Amsterdama. Uživa veliko poštovanje od saigrača, ljudi iz kluba, a posebno navijača koji ga gledaju kao ikonu. Mnogi su sporili njegovu formu u klupskom dresu ove sezone, pisali da ulazi u 35. godinu života i da se izgubila brzina... Ali, on ih redovno uverava u suprotno.

Do kada planira onda da igra?

"Ne znate šta će se dešavati, ali je najbitnije da se zabavljate", započeo je Tadić o svojim planovima za budućnost.

"Svaki bivši igrač kaže da bi trebalo da igraš koliko možeš, sve dok se zabavljaš. Sada sam fokusiran na to, a kasnije ćemo morati da vidmo šta će se desiti. Ali, ono što želim da se dogodi jeste da budem trener u Ajaksu. Trener prvog tima. Naravno, prvo moram da se usavršavam i učim, a potom da napredujem do prvog tima", rekao je Tadić.

Upitan je i šta bi iz svog vrhunskog sportskog života preneo mlađim naraštajima?

"Mislim da je sve važno. Mora postojati neki talenat u vama i najvažnije je da radite na tome. Kada završite fudbalsku karijeru, najvažnije što možete jeste da kažete sebi u ogledalu: 'Davao sam svoj maksimum, svaki dan sam bio uz svoj tim, za Ajaks i za sebe'. Mislim da je taj osećaj najvažniji", povukao je Tadić.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke