nedelja 28.05.2023.
16:31

Zamalo "kopljanici" da ostanu i bez drugog po važnosti evropskog takmičenja.

EPA-EFE/COR LASKER

Fudbaleri Ajaksa poraženi su od Tventea kao gosti rezultatom 3:1 u okviru poslednjeg kola holandske Eredivizije.

"Kopljanici" su porazom okončali prilično neuspešnu sezonu u domaćem šampionatu koji su na kraju završili kao treći na tabeli, te ih naredne sezone čeka Liga Evrope.

Ajaks je danas poveo u prvom poluvremenu, igrao se 31. minut kada je kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić iskoristio dodavanje Brobija i smireno loptu preko golmana prebacio u gol.

Srbin se nije radovao pogotku protiv svog bivšeg kluba.

Usledio je žestok odgovor i preokret Tventea u drugom poluvremenu.

Domaćin je okrenuo rezultat u svoju korist u razmaku od samo pet minuta, već u prvom napadu u drugom poluvremenu pogodio je Ugalde, da bi se pet minuta kasnije u strelce upisao i Pleguezelo.

Konačan rezultat postavio je Černi u 75. minutu, a treba istaći i to da se Ajaks provukao jer je AZ Alkmar izgubio od PSV-a, što nije bilo dovoljno za mesto u Ligi Evrope.