Tadić "spakovao" vođstvo Ajaksa, pa se obrukao, prečka čuva Šahtjor (POLUVREME)

utorak 28.09.2021.
19:34

Zanimljivo u Amsterdamu i Kijevu.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Posle prvih 45 minuta drugog kola Lige šampiona, Ajaks vodi na domaćem terenu protiv Bešiktaša rezultatom 2:0.

Desetkovani Turci su imali lepu priliku kada je Batšuaji pogodio stativu, ali sve nakon toga bila je "igra mačke i miša".

Usledili su naleti "kopljanika", a sve im se isplatilo u 17. minutu kada je Dušan Tadić asistirao Stivenu Berghuisu koji je zatresao mrežu Destanoglua.

Srbin je mogao i do gola u finišu prvog dela meča kada je promašio neverovatnu priliku posle dodavanja Alea, pa je Bešiktaš tom prilikom imao mnogo sreće.

Upravo je Ale i povisio na 2:0 u 43. minutu posle dodavanja Berghuisa.

U isto vreme u Kijevu, rezultat između Šahtjora i Intera se nije menjao, domaća ekipa je imala i sreće posle prečke Barele i velike prilike Lautara Martineza.

"Neroazuri" igraju dosta konkretnije, ali i ekipa iz Donjecka je imala nekoliko opasnih situacija.

Zanimljivo na oba susreta, pravo je čudo kako nismo videli više golova, ali ostalo je još čitavo poluvreme.