Tadić video lepoticu Piksijevog "izuma" u Ajndhovenu, pa spasio Ajaks od poraza u De Toperu!

nedelja 28.02.2021.
16:27

Srbin strelac sa penala.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri PSV Ajndhovena remizirali su sa Ajaksom 1:1 u velikom derbiju Holandije u okviru 24. kola Eredivizije.

Domaćin je bolje ušao u meč i zapretio preko Damfrisa sredinom poluvremena, ali ono pravo videli smo u 39. minutu.

Nekadašnji fudbaler Gvangžua R&F i čovek koji je "procvetao" kod Dragana Stojkovića Piksija Eron Zahavi postigao je lep pogodak iz slobodnog udarca sa oko 18 metara od gola Stekelenburga.

Iskusni čuvar mreže bio je nemoćan.

Domaćin je ponovo zatresao mrežu u 78. minutu kada je gol postigao Vertesen, ali je on bio poništen zbog igranja rukom.

Pokušavao je Ajaks predvođen kapitenom Dušanom Tadićem da se vrati u meč, nije to bilo idealno izdanje "kopljanika", ali je reprezentativac Srbije spasio svoj tim poraza praktično u poslednjim trenucima meča.

Posle prekršaja Damfrisa, siguran sa bele tačke bio je Tadić u drugom minutu nadoknade vremena.