Tadiću prija promena i nova uloga, gol i maestralna "štikla" u pokeru Ajaksa!

16:23

Konačno je proradio i Ajaks!

@AFCAjax
@AFCAjax

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u gostima ekipu Ekscelciora rezultatom 4:1 u 19. kolu Eredivizije.

Nakon što je Alfred Šrojfer dobio otkaz posle sedam mečeva bez pobede, Ajaks je danas pod palicom privremenog trenera Džonija Hejtinge razbio rivala.

Hejtinga je odlučio da Tadića postavi u sam špic napada, što se pokazalo kao dobra odluka. Tadić je postigao pogodak iz penala za 0:1 i potom asistirao Klasenu za 1:2.

Već u 15. minutu Ajaks je poveo, nakon opravdanog penala, Tadić je odlično izveo penal za 0:1.

Domaći tim se nije predavao, stvorio je dve dobre prilike, a onda je iz treće pogodio za 1:1, El Jakubi je pogodio u 36. minutu.

Ipak, u samom finišu prvog dela igre, Tadić se zagradio i primio loptu u šesnaestercu i potom maestralno petom proigrao Klasena za 1:2.

Ajaks je u drugom poluvremenu dotukao domaći tim, u 61. minutu pogodio je Kudus, a potom je mladi Renč pogodio sam gornji levi ugao za konačnih 1:4.

Na ruku Ajaksu ide i što su ranije danas Tvente i Fejenord remizirali pa su "kopljanici" sada četvrti sa 37 bodova, pet manje od velikog rivala iz Roterdama.