subota 15.04.2023.
22:57

Sve je bilo gotovo u razmaku od samo četiri minuta...

EPA-EFE/Roman Rios

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su večeras kao gosti ekipu Kadiza rezultatom 2:0 u okviru 29. kola španske Primere.

Izabranici Karla Anćelotija imali poteškoća u prvom poluvremenu, rival je odolevao više od sat vremena, ali je "kraljevski klub" na kraju slavio golovima Naća Fernandeza i Marka Asensija u razmaku od samo četiri minuta.

Prvi je zapretio Kadiz koji je pogodio i stativu posle pokušaja Espina, usledili su napadi Reala koji je pretio preko Asensija, Sebaljosa i Benzeme, Francuz je takođe pogodio prečku.

Ređale su se prilike Madriđana, Rodrigo i Valverde, potom i Benzema, pa je gol sve vreme "visio u vazduhu" i bilo je samo pitanje vremena kada će Kadiz primiti gol.

A primio ih je dva u razmaku od samo četiri minuta.

U 72. minutu Naćo Fernandez je potegao desnicu sa oko 20 metara i precizno pogodio donji desni ugao golmana Gila, da bi četiri minuta kasnije Markos Asensio postavio konačan rezultat.

Real Madrid ima 62 osvojena boda, deset manje od lidera Barselone koja svoj meč igra sutra.

Kadiz zauzima 15. poziciju i ima 31 bod.