Tandem Dibala-Kristante i odbrana Svilara za pobedu u odloženih 18 minuta u Udinama!

četvrtak 25.04.2024.
20:47

U poslednjih 18 minuta, Roma do pobede.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Rome uspeli su da dođu do pobede u preostalih odloženih 18 minuta na gostovanju u Udinama.

Kao što je poznato, utakmica u Udinama prekinuta je kada je Endika kolabirao na terenu, a nastavljena je večeras.

U trenutku prekida rezultat je bio 1:1, Pereira je doneo prednost Udinezeu, a Lukaku izjednačio desetak minuta pre prekida.

Kada se Endika srušio na teren, na semaforu je preostalo da se odigra još 18 minuta, a De Rosijev tim je uspeo da dođe do pobede i to golom u petom minutu nadoknade.

Tada je Brajan Kristante iskoristio asistenciju Paula Dibale iz kornera, glavom je poslao loptu u ugao za 1:2 i veliko slavlje gostiju.

Inače, jedan od heroja bio je i Mile Svilar, koji je u finišu maestralnom intervencijom skinuo pokušaj Luke, posle Pereirine asistencije.

Ovim trijumfom, Roma je sačuvala peto mesto na tabeli sa četiri boda više od Atalante, koja ima meč manje. Mnogo važnije je da Roma ima čak šest bodova više od Lacija, koji je takođe juri u borbi za plasman u Ligu šampiona.