utorak 30.08.2022.
23:00

Remi u poslednjem večerašnjem meču.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Lidsa i Evertona remizirali su rezultatom 1:1 u petom kolu Premijer lige.

Meč je obeležila teška povreda Rodriga Morena, koji je napustio teren u 32. minutu  pošto mu je ispalo rame. Lekari su mu ukazivali pomoć, a morao je da dobije i bocu sa kiseonikom.

Prethodno, Everton je poveo u 17. minutu, Ivobi je lepo uposlio mladog Entonija Gordona koji je postigao novi pogodak za 0:1.

Lids se nije predavao i u 55. minutu je zasluženo izjednačio. Aronson je proigrao Sinisteru koji je sa 20 metara pogodio sam ugao za 1:1.

Lids je sada peti na tabeli sa osam bodova koliko ima i Fulam, dok je Everton i dalje bez pobede i sa tri boda zauzima 15. mesto.

Lids u narednom kolu gostuje Brentfordu, a Everton čeka  težak zadatak u "Mersisajd" derbiju na "Gudisonu".