nedelja 06.02.2022.
17:25

Petarda gostujućeg tima.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena ostvarili su najveću pobedu u dosadašnjem delu sezone pošto su sa ubedljivih 5:2 nadigrali Borusiju u Dortmundu u meču 21. kola Bundeslige.

Bio je to duel konkurenata za drugo mesto, a Bajer je na iznenađenje mnogih izgleda dominantno i silovito na terenu.

Prvi deo igre obeležili su autogolovi na obe strane. Najpre je Akanđi već u 11. minutu doneo radost gostima zatresavši sopstvenu mrežu, a samo pet minuta kasnije uzvratio je Frimpong i rezultat je bio izjednačen.

Već u 20. minutu talentovani Florijan Virc je vratio prednost Bajeru nakon što je krunio izvanredan kontranapad u kome je učestvovao veći deo gostujućih fudbalera.

Do poluvremena je bilo 3:1 za goste iz Leverkuzena pošto je Robert Andrih u 28. minutu izveo sjajan slobodan udarac.

Nadu domaćih ugasio je u 53. minutu Tah koji je potvrdio pobedu Bajer i istopio prednost Borusije nad današnjim rivalom na pet bodova, a još ubedljiviju prednost doneo je Musa Dijabi u 87. minutu.

Do kraja meča Borusija je donekle spasila čast u prvom minutu nadoknade vremena kada je Štefen Tiges postigao gol.

U narednom kolu Borusija putuje na teško gostovanje četvrtoplasiranom Union Berlinu, dok će Bajer četvrtu pobedu u nizu pokušati da ostvari protiv slabašnog Štutgarta.