nedelja 31.07.2022.
22:30

"Redsi" završili pripremni period.

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Dan posle osvajanja Komjuniti Šilda, Klop promešao karte u duelu sa francuskim klubom. Strazbur iskoristio iskustvo i glatko slavio na "Enfildu" rezultatom 3:0.

Liverpul je u meč krenuo sa osam tinejdžera u prvoj postavi, neiskustvo se dalo videti u trenutcima loše organizacije u odbrani.

Tomasonpogađa već u 4. minutu za vođstvo gostiju, samo deset minuta kasnije bilo je 2:0 - Dialo pogađa posle velike greške odbrane "redsa".

Tomason dolazi do svog drugog gola večeras, 21. minut i 3:0 za Francuze

Kod Liverpula Bajčetić je imao dobru šansu iz slobodnog udarca, ali golman Strazbura brani šut.

Dodatna briga je i povreda Konatea, štoper je morao da napusti igru posle 57. minuta igre.

Oba tima su završila sa pripremnim periodom, narednog vikenda počinju Premijer liga i Liga 1. Liverpul će igrati sa Fulamom, dok će Strazbur dočekati Monako.