Titula je lek za evropske rane, a Bajernu je nadohvat ruke! Odluka u velikom derbiju?

17:30

Posle današnje pobede, šampanjac može polako da se hladi u Minhenu.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Posle bolne eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona od Viljareala, Bajernu je ostalo da sve snage koncentriše da što pre overi novu šampionsku titulu u Bundesligi.

Tim Julijana Nagelsmana danas je gostovao u Bilefeldu, gde je ubedljivo savladao domaću Arminiju rezultatom 3:0.

Na četiri kola pre kraja sezone, Bajern ponovo ima devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Dortmund, a upravo ove dve ekipe sastaće se u sledećem kolu na ''Alijanc Areni'', kada bi Bajern mogao i da proslavi titulu.

Bajern je poveo već u desetom minutu autogolom Laursena koji je neuspešno pokušao da interveniše ispred Levandovskog. U finišu prvog poluvremena Okugava je zatresao mrežu Bajerna, ali posle provere u VAR sobi taj gol nije priznat zbog ofsajda. Do kraja prvog dela igre ostalo je vremena da i Bajern ponovo pripreti,a prednost gostiju je duplirao Gnabri, koji je na dodavanje Kimiha pogodio iskosa sa desne strane.

U nastavku Bajernova rutina, a Musijala je u 85. minutu postavio konačnih 3:0 na asistenciju Levandovskog sa leve strane.