nedelja 04.06.2023.
20:03

Galata slavi 23. titulu u prvenstvu Turske.

EPA-EFE/STRINGER

Prethodnu sezonu u Super ligi Turske završili su kao 13. na tabeli, ali su uspeli nekako da se oporave od slabih rezultata i da ovu - osvoje.

Galatasaraj je šampion Turske posle 4 godine, a danas su potvrdili veliko slavlje pobedom protiv najvećeg neprijatelja, ekipe Fenerbahčea, bilo je ubedljivih 3:0!

Ova pobeda značila je i titulu, pošto je sada na kolo pre kraja velikih osam bodova razlike.

Fener je imao svoju računicu, pobedom u današnjem derbiju bi prišli na samo dva boda zaostatka pred poslednje kolo, ali nisu bili ni blizu, Galata je danas bila daleko bolji rival.

Činjenica je da Fener nije šutnuo u okvir gola danas, a domaćin je stigao do prednosti u 28. minutu utakmice. Tada je Zaniolo pogodio prvi put danas, a na 2:0 povisio je Mauro Ikardi u 71. minutu meča.

Konačnih 3:0 delo je Zaniola u 79. minutu.