subota 22.04.2023.
19:55

Kraj serije za Rimljane.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Torina savladali su Lacio u Rimu sa 1:0 u 31. kolu italijanske Serije A.

Tri boda gostima doneo je srpski reprezentativac Ivan Ilić, pogotkom u 43. minutu i tako je prekinuo seriju Rimljana od osam mečeva bez poraza. Za to vreme je Lacio upisao sedam trijumfa i remi.

Lacio je ostao drugi na tabeli sa 61 bodom, ali bi Juventus, kom je vraćeno 15 bodova, mogao da ga preskoči ako sutra pobedi lidera Napoli. Lacijali u borbi za Ligu šampiona imaju osam bodova više od petoplasiranog Milana, ali "rosoneri" imaju meč manje.

Torino je na ležernoj desetoj poziciji sa 42 boda.

Nije bilo velikih šansi na ovoj utakmici, a trenutak odluke dogodio se u 43. minutu. Ilić je sa distance uputio jako nezgodan udarac, a lopta je odskočila ispred golmana Provedela, prevarila ga i završila u mreži.

Osim Ilića, na trenu "Olimpika" bila su još trojica Srba. U dresu Torina igrali su Vanja Milinković-Savić i Nemanja Radonjić, dok je Sergej Milinković-Savić predvodio Lacio sa kapitenskom trakom.

Radonjić je imao dve lepe situacije, ali je u oba navrata Provedel izlazio kao pobednik iz duela sa našim krilnim napadačem.