nedelja 12.12.2021.
14:24

Gosti se probudili u finišu meča.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Torina slavili su na domaćem terenu protiv Bolonje 2:1 u uvodnom meču nedeljnog programa 17. kola Serije A u meču u kojem je odličnu partiju pružio reprezentativac Srbije Saša Lukić.

Lukić je pokušao u 10. minutu udarcem van šesnaesterca, ali je njegov šut lako završio u rukama Skoruptskog.

Novo veće uzbuđenje pred golom gostiju viđeno je u 15. minutu kada je na ivici kaznenog prostora sviran prekršaj nad fudbalerom Torina.

Loptu je minut kasnije uzeo Lukić, ali je njegov šut iz slobodnog udarca završio preko gola.

Daleko bolju igru Torina krunisao je Antonio Sanabrija u 24. minutu nakon asistencije Lukića.

Reprezentativac Srbije je ukrao loptu na protivničkoj polovini, uposlio paragvajskog napadača, koji se tokom prijema oslobodio čuvara i lako savladao Skoruptskog.

U 37. minutu šutirao je Lukić, a lopta je na putu ka mreži pogodila Medela, međutim golman Bolonje se nije dao prevariti.

U 45. minutu Sanabrija je pogodio prečku, ali je nakon njegovog šuta signaliziran ofsajd.

Torino je nastavio sa atacima i u drugom poluvremenu i bio daleko bliži drugom golu nego Bolonja izjednačenju.

U 69. minutu Torino je poveo sa 2:0 autogolom Skoruptskog. Bio je to komičan pogodak u sopstvenu mrežu u trenucima kada je francuski defanzivac ležao na travi.

Ponovo je veliku ulogu odigrao Lukić koji je ubacio loptu u kazneni prostor, a nakon udarca jednog od igrača Torina lopta je prevarila Skoruptskog.

Bolonja se vratila u igru nakon starta Vanje Milinkovića-Savića nad Sansoneom kada je sudija svirao penal za gostujući tim.

Loptu je u 79. minutu uzeo Orsolini i Bolonja je na desetak minuta pre kraja meča prepolovila prednost Torina.

Uprkos primnjenom golu Torino je nastavio da atakuje ne bi li stigao do trećeg pogotka, ali se ni gosti nisu predali, međutim do kraja meča rezultat se nije menjao.

Torino se ovom pobedom probio do 12. mesta, ali uz utakmicu više u odnosu na Sasuolo, dok je Bolonja tri pozicije iznad plasirana, ali uz bojazan da padne niže u slučaju trijumfa Verone i Empolija.