Torinu bod sa igračem manje, Beloti promašio pobedu u finišu!

subota 03.02.2018.
20:01

Zanimljiv dvoboj večeras u Đenovi, Beloti propustio sjajnu priliku da izraste u junaka utakmice. Macari isključen u finišu.

Epa/Alessandro Di Marco

Ovog vikenda igra se 23. kolo italijanske Serije A, a otvorio ga je duel između Sampdorije i Torina.

Završeno je rezultatom 1:1, pa se Sampdorija učvrstila na šestom mestu na tabeli i zadržala pet bodova više od večerašnjeg rivala, u borbi za plasman na evropsku scenu.

Sampdorija je povela već u 11. minutu, golom Lukasa Toreire iz ''slobodnjaka'', ali onda sledi period igree u znaku gostiju.

Nijang je u 22. minutu propustio lepu priliku za izjednačenje, kada je golman Vivijano zaustavio njegov pokušaj, ali samo tri minuta kasnije mreža domaćih se ipak zatresla.

Bila je to akcija Falkea i Akve, koji preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u Vivijanovu mrežu - 1:1.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, iako je bilo još odličnih prilika na obe strane.

Torino je poslednjih dvadesetak minuta odigrao bez iskljulčenog Akve, ali je u 84. minutu Beloti imao sjajnu priliku da svom timu donese pobedu, međutim napadač gostiju je loptu iz izgledne pozicije poslao preko gola.

U finišu je i Sampdorija imala priliku za trijumf, ali se istakao i golman Torina Sirigu.

Neposredno pre nadoknade vremena, teren je morao da napusti trener Torina Valter Macari, koji je isključen zbog protesta.

Naši internacionalci, Adem Ljajić i golman Vanja Milinković-Savić su večerašnji meč odgledali sa klupe za rezerve.

Program u Seriji A nastavlja se od 20:45h, kada se sastaju Inter i Krotone.