Totenhem 180 minuta bez šuta u okvir gola, kakva nedelja za Arsenal!

subota 23.04.2022.
20:21

Trka za Ligu šampiona dobila novi obrt.

EPA-EFE/ANDREW YATES

Fudbaleri Totenhema remizirali su u gostima sa ekipom Brentforda rezultatom 0:0 u 34. kolu Premijer lige.

Totenhem je ovim remijem ugrozio svoj plasman u Ligu šampiona, Arsenal sada ima dva boda više i nakon pobeda nad Čelsijem i Mančester Junajtedom sada drži sve u svojim rukama.

Nakon očajne partije u prošlom kolu protiv Brajtona, Totenhem je nastavio u lošem ritmu i danas i verovali ili ne, 180 minuta nije imao udarac u okvir gola. Totenhem ni u prošlom kolu, a ni večeras  nije šutirao nijednom u okvir gola, a imao je osam loših pokušaja i nijednu pravu priliku.

Totenhem nije uputio udarac u okvir gola, a Brentford je imao prvih šest udaraca ka golu na utakmici.

Najbliži golu bio je Toni, koji je imao najbolju šansu u 18. minutu, ali je Ljoris odlično intervenisao.

Brentford je bio bolji rival i u drugom poluvremenu, u 66. minutu Eriksen je odlično šutirao iskosa sa leve strane, Ljoris je ponovo bio na mestu.

Totenhem je u finišu uspeo da prebaci težište pred gol Brentforda, ali je teško dolazio do pravih šansi.

Antonio Konte je u finišu krenuo u ofanzivu, Lukas Mura je zamenio Emersona, ali to nije mnogo pomoglo Totenhemu.

Brentford je imao još jednu šansu preko Tonija, ali je ostalo 0:0. Arsenal je apsolutni pobednik ove nedelje, sa šest bodova je preskočio Totenhem i sada je sve u rukama "tobdžija"...