sreda 16.03.2022.
22:22

"Pevci" nastavljaju borbu za Ligu šampiona.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Totenhema savladali su Brajton na gostovanju rezultatom 0:2 u odloženoj utakmici 16. kola Premijer lige.

Prvu priliku na meču imao je Hari Kejn već u petom minutu, posle greške defanzivaca Brajtona, ali je njegov udarac završio pored gola.Domaći su uzvratili u 27. minutu preko Aleksisa MekAlistera, njegov pokušaj je izblokiran.

Deset minuta kasnije Totenhem je poveo. Udarac je uputio Danije Kuluševski, lopta je na putu ka golu pogodila Kristijana Romera i završila iza leđa golmana Roberta Sančeza.

Meč je odlučen u 57. minutu, kada je Totenhem golom Harija Kejna duplirao prednost.

Nakon gola, Kejn je šutnuo flašicu "Koka-Kole", kojom su ga gađali sa tribina.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa je ekipa Antonija Kontea stigla do važne pobede u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Brajtonu je ovo šesti uzastopni poraz i sada više nisu sigurni, kada je u pitanju opstanak u Premijer ligi naredne sezone.