nedelja 31.01.2021.
22:06

Večerašnjem rezultatu se nije obradovao ni Fulam.

EPA-EFE/Andrew Boyers

Fudbaleri Totehema stigli su do drugog uzastopnog poraza u Premijer ligi pošto su u 21. kolu poraženi na gostovanju u Brajtonu protiv istoimenog tima 1:0.

Jedini gol na meču postigao je belgijski fudbaler Leandro Trosard u 17. minutu posle akcije iz udžbenika prvotimaca Brajtona.

Prava promaja duvala je u odbrani Totenhema kada je Belgijanac iskoristio centaršut Paskala Grosa i lako rešio situaciju u kaznenom prostoru gostiju.

Prethodno je Gros već u četvrtom minutu mogao da se upiše strelce, ali je iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Priliku da sve reši u 56. minutu propustio je i Adam Vebster pošto je njegov udarac iz voleja pročitao Igo Ljoris.

Totenhem je drugim porazom u nizu ostao na 33 boda, koliko ima i njegov gradski rival Čelsi, dok je Brajton drugog pobedom u poslednje tri utakmice prilično pobegao trojci u zoni ispadanja.

Nakon sedam bodova od mogućih devet u poslednja tri gola Brajton je odmakao Fulamu, najboljeplasiranom u zoni ispadanja, na opipljivih plus sedam.