"Prazne puške" u derbiju - Nula Trabzonspora i Galate!

Autor: Mladen Heleta
nedelja 28.08.2022.
22:50

Bio je ovo klasičan derbi turskog prvenstva sa puno borbe, prekida i oštrih startova.

Trabzonspor
Trabzonspor

Trabzonspor, rival Crvene zvezde u Ligi Evrope, večeras je na svom stadionu igrao veliki derbi četvrtog kola turske Superlige protiv Galatasaraja. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

Nije bilo golova, a nije bilo ni većih šansi u duelu aktuelnog šampiona protiv najtrofejnijeg kluba Turske iz Istanbula.

Bio je ovo klasičan derbi turskog prvenstva sa puno borbe, prekida i oštrih startova. Galatasaraj je imao veći posed lopte, pokušavao je nešto da iskreira, ali od pogotka nije bilo ništa.

Najbliži golu bio je Gomis u 78. minutu, kada je iz dobre pozicije poslao loptu pored stative. Isti igrač je u 95. minutu zamalo pogodio glavom.

Trabzonspor je pretio iz kontri, a bio je veoma opasan u dva navrata. Na samom startu meča je Đanini tukao pored gola, a u 76. minutu je udarac Trezegea odbranio golman Muslera.

Treba napomenuti da je domaćin bio drastično oslabljen, pošto zbog povreda nisu igrali Hamšik, Bakasetas, Višća i Čakir.