subota 24.12.2022.
19:10

Nikad zanimljivija Superliga Turske.

@Trabzonspor

U velikom derbiju 15. kola turske Superlige, ekipa Trabzona je pobedila Fenerbahče na svom terenu rezultatom 2:0.

Trabzon je poveo u 61. minutu golom koji je postigao Urugvajac Maksi Gomez na asistenciju Bakasetasa, a konačan rezultat postavio je Egipćanin Trezege u 11. minutu sudijske nadoknade vremena, kada je posle dodavanja Đaninija zakucao loptu pod prečku udarcem sa 13-14 metara.

Aktuelni šampion Turske je trijumfom protiv lidera na tabeli samo pojačao pravi haos u vrhu tabele, gde je razmak između prvog i osmog mesta samo sedam bodova.

Fener ostaje prvi sa 29 bodova, ali Galatasaraj sutra može da ga prestigne ako pobedi Istanbulspor kod kuće. Trabzon je sada četvrti sa tri boda manje od Fenerbahčea.

Utakmica u Trabzonu bila je jedan karakteristični turski derbi. Igralo se oštro, bilo je puno prekida, sudija je podelio čak devet žutih kartona, a gosti iz Istanbula su meč završili sa desetoricom na terenu, jer je u 57. minutu Krespo dobio drugi žuti karton.

Domaćin je bio bolji, pogotovo kada je stekao brojčanu prednost, ostavio je Fener bez šuta u okvir gola i zasluženo je osvojio tri boda.