Tragedija i prokletstvo Fulama, imali penal u 98. minutu...

subota 07.11.2020.
23:01

Loš završetak utakmice u Londonu po Fulam.

EPA-EFE/Catherine Ivill

Novi poraz Fulama u Premijer ligi, ovoga puta na gostovanju Vest Hemu gde su Mitrović i kompanija poraženi sa 1:0.

Vest Hem nešto bolji na startu utakmice, ređali su par šansi u prvih deset minuta, pogodili su i prečku preko Halera, zaista nisu imali sreće da pogode gol Fulama.

I onda 24. minut, Aleksandar Mitrović je imao dobru šansu, sačekao je centaršut u kaznenom prostoru i šutirao pored gola.

U nastavku još jedna dobra šansa za Vest Hem, Aron Kresvel pogađa prečku iz slobodnog udarca, a na drugoj strani Bobi Rid je imao dobru šansu, ali je gol domaćina sačuvao Fabijanski.

Mitrović je imao dosta duela sa odbranom Vest Hema, bio je prilično ratoboran, posebno će se pamtiti njegovi dueli sa Ogbonom koji je morao da izađe sa terena u 63. minutu.

I onda u nadoknadi očajan Fulam.

Ekipa Skota Parkera je primila gol u prvom minutu nadoknade, kombinovali su fudbaleri Vest Hema u kaznenom prostoru i Souček je pogodio iz izgledne pozicije za prednost domaćih.

Nije bio kraj.

Fulam je imao šansu da izjednači i to onu najbolju. Penal je dosuđen nakon VAR tehnologije, očekivali smo Mitrovića, ali ne. Ademola Lokman je preuzeo odgovornost, pokušao Panenku i - promašio!

Kraj je usledio odmah nakon promašenog penala, poraz koji mnogo boli Fulam.