subota 16.09.2023.
20:28

Podela bodova Bohuma i Ajntrahta.

@VfLBochum1848EN/Twitter

Fudbaleri Bohuma i Ajntrahta odigrali su nerešeno 1:1 u meču četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Bohum je imao šansu već u četvrtom minutu meča kada je Šteger pucao sa velike udaljenosti, ali je iskusni Trap odbranio ovaj šut.

Sporan momenat desio odmah potom, pošto je igrač Ajntrahta igrao  rukom u kaznenom prostoru, ali sudija je pustio da se igra nastavi.

Imali su gosti nekoliko prilika da promene rezultat, ali falilo je preciznosti. Ipak, konkretniji su bili domaći, uputili su čak 13 šuteva u prvom delu meča, pet u okvir gola, ali je Trap svaki put uspešno intervenisao.

U drugom poluvremenu, u 57. minutu Ebimbe je pokupio odbitak i poslao loptu u donji desni ugao sa vicie šesnaesterca za vodstvo Ajntrahta od 1:0.

Međutim, domaći su stigli do izjednačenja posle penala Šteger je mirno i sigurno poslao loptu u mrežu Kevina Trapa.

Srpski fudbaler Erhan Mašović odigrao je celu utakmicu za Bohum.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata. Ajntraht je posle ovog meča devti sa pobedom i tri remija, dok je Bohum 12. sa tri remija i porazom.