subota 16.12.2023.
22:57

Valensija na kraju izvukla bod.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Fudbaleri Valensije remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Barselone rezultatom 1:1 u okviru 17. kola španske Primere.

Katalonci nisu uspeli da trijumfuju ni u trećem uzastopnom meču u svim takmičenjima pošto su "slepi miševi" osvojili bod posle gola zaostatka.

Prva je zapretila Valensija preko Jaremčuka kada je dobro reagovao Pena, da bi nakon toga na drugoj strani Mamardašvili zablistao sprečivši pokušaje Levandovskog.

Pokušao je Pedri, potom i Duro, ali promene rezultata nije bilo do kraja poluvremena.

Pokušaj Gundogana kao da je nagovestio ono što se dogodilo u 55. minutu kada je Rafinja probio po desnoj strani, te uposlio Žoaoa Feliksa kojem nije bilo teško da matira golmana Valensije.

Portugalac je propustio jednu priliku nakon gola, pretio je i Rafinja, međutim kazna za promašaje stigla je u 71. minutu.

Loptu je prihvatio Hugo Giljamon i lepim udarcem savladao nemoćnog Penu i tako sačuvao Valensiju od poraza.

Krenula je Barsa na sve ili ništa, pokušali su Rafinja i Arauho, međutim nije uspela da ostvari pobedu.

Barselona je ovim bodom skočila na treće mesto Primere sa 35 bodova, dok je Valensija 10. sa 20 bodova.