"Treće poluvreme" CG derbija - Napadnuta kolona sa navijačima Budućnosti u Tuzima

Autor: Mladen Heleta
subota 28.09.2024.
10:45

Neprijatne scene.

fkbuducnost.me

Pisali smo sinoć da je Budućnost na renoviranom stadionu u Tuzima slavila protiv šampiona Crne Gore Dečića sa 2:0 u derbiju Prve fudbalske crnogorske lige i dodatno se učvrstila na liderskoj poziciji sa 23 osvojena boda, sada već osam više od drugoplasiranog Dečića.

Ovaj meč je imao i neslavno "treće poluvreme", pošto su navijači Budućnosti napadnuti prilikom povratka sa stadiona.

Kolona od 40 vozila sa najvatrenijim pristalicama "plavo-belih" se uz policijsku pratnju nakon utakmice kretala kroz centar Tuzi.

Tom prilikom nekoliko vozila na začelju gađali su i vređali ljudi iz obližnjih ugostiteljskih objekata, rekao je Portalu RTCG izvor iz policije. Navijači Budućnosti su skandirali "Srbija, Srbija".

Nekoliko vozila iz kolone se nakon toga zaustavilo, iz njih su izašli navijači Podgoričana, a iz lokala gosti, u nameri da se obračunaju.

Brzom intervencijom službenika policije sprečen je ozbiljniji sukob, a vozila su ubrzo nastavila dalje.

Sve se završilo na verbalnom sukobu i uvredama.

Policija će kroz dalje aktivnosti ispitati okolnosti koje ukazuju na lica koja su inicirala i učestvovala u incidentu.

Inače, sama fudbalska utakmica između Dečića i Budućnosti protekla je u fer i sportskoj atmosferi.

Tuzi je mesto sa većinski albanskim stanovništvom i nalazi se u blizini Podgorice.