22:09

Legenda Partizana ne zna za poraz otkako je stigao u Grčku.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Saša Ilić je krajem oktobra preuzeo grčki Atromitos koji je u tom trenutku zauzimao pretposlednju poziciju tamošnjem šampionatu.

Brzo je legendarni fudbaler Partizana podigao ekipu i serijom sjajnih rezultata uspeo da poboljša situaciju, a prava kruna takvog rada došla je večeras.

Atromitos je na domaćem terenu savladao aktuelnog vicešampiona zemlje Panatinaikos rezultatom 3:2 u okviru 14. kola Super lige Grčke.

Gosti su poveli u 38. minutu golom Joanidisa, da bi krajem prvog poluvremena rezultat poravnao Gonzales.

Totalni preokret dogodio se u drugom poluvremenu, Atromitos je za nepunih 20 minuta postigao dva gola zahvaljujući Vergosu i Robaju, a izabranici Ivana Jovanovića uspeli su tek da ublaže poraz posle drugog gola Joanidisa u trećem minutu nadoknade vremena.

Ekipa koju sa klupe predvodi Saša Ilić tako je stigla do devete pozicije na tabeli sa 15 bodova, samo dva od mesta koje vodi u plej-of.

Sa druge strane, Panatinaikos je izgubio čelnu poziciju posle trijumfa PAOK-a i sada ima 31 bod na drugoj poziciji.