subota 24.02.2024.
20:27

Bornmaut pokazao zube vladaru Evrope, ali ostao bez iznenađenja.

AP Photo/David Cliff

Fudbaleri Mančester sitija savladali su kao gosti ekipu Bornmauta rezultatom 1:0 u okviru 26. runde engleske Premijer lige.

Aktuelni prvak Evrope imao je mnogo problema protiv izuzetno motivisanih izabranika Andonija Iraole koji je pokazao taktičku zrelost, pa su "Trešnjice" možda mogle barem do jednog boda.

Ipak, ne može se reći da je Siti slavio nezasluženo, prvi je i zapretio preko Halanda, ali je led probio Fil Foden koji se nalazi u sjajnoj formi.

"Inijesta iz Stokporta" odlično je ispratio akciju Halanda do kraja i posle odbitka od odbrane golmana loptu sproveo u mrežu bez većih problema u 24. minutu.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, ali ni većih prilika sve do šuta Halanda koji je sredinom drugog dela igre odranio Neto.

Bornmaut je delovao dosta bolje u drugom poluvremenu, međutim više od časnog poraza nije mogao što je omogućilo Sitiju da se približi Liverpul na bod zaostatka.