22:15

U okviru turskog šampionata danas su odigrane dve utakmice.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Ekipa Bešiktaša pokušava da uđe u dobru formu, ali im to ne ide baš najbolje ove sezone.

Igraju po sistemu toplo-hladno, a danas su uspeli da se vrate na pobednički kolosek pošto su slavili protiv Rizespora sa 4:1.

Bešiktaš je bio nadmoćan rival, uputili su čak 26 udaraca ka golu, a na kraju postigli čak četiri. Istini za volju, moraju na tome zahvaliti i Ovacikliju koji je u 10. minutu dobio crveni karton.

Pektemek je postigao dva gola u prvom poluvremenu, oba na asistenciju Kvarežme, ali su gosti stigli do nade da mogu do velikog iznenađenja kada je Roko postigao autogol.

Kvarežma promašuje penal u 60. minutu, a dosta toga je bilo poznato minut kasnije kada je Sadane dobio dva žuta kartona u istom minutu, pa je Rize ostao sa dva igrača manje.

Fink autogolom i Lav na asistenciju Kvarežme postižu golove do kraja za konačnih 4:1.

Adem Ljajić nije igrao jer je još uvek povređen.

U drugom meču dana Ahisar je dočekao Gectepe nakon onog ubedljivog poraza u Sevilji i uspeo je da pobedi sa 1:0. Strelac jedinog gola na ovoj utakmici bio je Žosue.