subota 28.08.2021.
22:53

Sjajna atmosfera, kao i uvek, na "Velodromu".

@OM_Officiel/Twitter

Fudbaleri Olimpik Marseja sigurno su savladali Sent Etjen sa 3:1 (1:1) u utakmici 4. kola francuske Lige 1.

Veliki derbi francuskog fudbala završen je u korist domaćina koji su bili raspoloženi posle prekinute utakmice u Nici pre nedelju dana. I dalje se ne zna krajnja odluka Lige 1, ali u Marseju nema brige posle pobede nas Sent Etjenom.

Krila Olimpika delovala su odlično, stvarala probleme rivalu, a prvi pogodak došao je u 23. minutu kada je sjajni Konrad de la Fuenteproigrao Matea Genduzijakoji preciznim udarcem vara Etijena Grina za delirijum na "Velodromu". Međutim, domađe navijače je ubrzo utišao pogodak Kolodžejčaka posle kornera.

U nastavku su preciznim udarcima Žersona i Čengiza Undera, navijači domaćina mogli da se raduju u svom karakterističnom stilu i četa temperamentnog Horhea Samapolija došla je do drugog trijumfa u sezoni.