Tri gola, devet žutih kartona i totalni preokret Grujićevog Porta na Da Lužu!

petak 07.04.2023.
21:07

Benfika poražena na domaćem terenu, sada ima i manje vođstvo na tabeli!

EPA-EFE/TIAGO PETINGA

Fudbaleri Porta ostvarili su pobedu od 2:1 u portugalskom Klasiku protiv Benfike u Lisabonu u okviru 27. kola Primeire.

Domaći tim nije mogao da poželi bolji početak meča, posle udarca glavom Gonsala Ramoša lopta se od prečke odbila do Košte koji ju je nemoćno sproveo u sopstvenu mrežu u desetom minutu meča.

Zakuvalo se od tog trenutka na terenu, sudija Soareš je pokazao dva žuta kartona nakon čega su "zmajevi" stigli do izjednačenja u 45. minutu kada je Uribe na sjajan način zahvatio loptu i pogodio "malu mrežu" gola Vlahodimosa.

Tri minuta kasnije, pogodio je i Galeno, međutim sudija je poništio gol zbog ofsajda posle pregledanog VAR snimka.

U drugom poluvremenu usledio je totalni preokret.

Oštra igra, tri žuta kartona od kojih jedan i reprezentativcu Srbije Marku Grujiću doveli su utakmicu do usijanja, a presudio je detalj iz 54. minuta.

Malo je bilo potrebno i vremena i prostora Mehdiju Taremiju da pokuša sa oko 20-ak metara i precizno pogodio desni ugao protivničkog gola.

Benfika je krenula na sve ili ništa, pokušavala da se približi golu velikog rivala, ali je gost iz Porta ostvario veliku pobedu koja spašava nade u odbranu šampionskog naslova.

Ekipa Rodžera Šmita sada ima sedam golova prednost u odnosu na Porto koji ima 64 boda.