Trijumf Đirone u poslednjim minutima, Rajner ušao u istoriju!

23:01

Druga pobeda Đirone u sezoni.

laliga.com
laliga.com

U prvom meču 5. kola španske Primere na stadionu ''Montolivi'' fudbaleri Đirone savladali su Real Valjadolid sa 2:1 (1:1).

Bio je ovo duel dveju ekipa iz donjeg dela tabele. Tim iz Valjadolida imao je veći posed lopte, ali je ekipa iz Katalonije bila preciznija.

Fudbaleri Đirone prvi su stigli do vođstva u 21. minutu, a strelac je bio Rajner. Rajner je tako sa 20 godina i 233 dana postao najmlađi fudbaler Đirone koji je postigao gol u La Ligi!

U 38. minutu Valjadolid izjednačuje rezultat na 1:1, a fantastičan pogodak delo je veziste Mončua.

I kada je sve delovalo da će se utakmica završiti sa podelom bodova, usledio je gol Đirone preko Oriola Romeua u 88. minutu za veliko slavlje domaćih navijača.

Đirona se posle ove pobede popela na 9. mesto na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dok je Real Valjadolid ostao na 16. mestu sa četiri boda.