Trka za LŠ se nastavlja - Frajburgovo drugo poluvreme

petak 19.05.2023.
22:25

Liga šampiona tako blizu, a tako daleko.

@scfreiburg/Twitter

Fudbaleri Frajburga pobedili su Volfsburg kod kuće rezultatom 2:0 u okviru 33, pretpolednjeg kola nemačke Bundeslige.

Frajburg je tako na kolo do kraja nemačkog prvenstva došao na deobu četvrte pozicije sa Union Berlinom i mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, premda su domaći bili konkretniji sa tri šuta u okvir gola, ali bez realizacije.

U drugom delu meča, odnosno 20 minuta pred kraj utakmice domaći su se razigrali.

Poveli su golom Gantera u 71. minutu na asistenciju Šalaija. Kanonadu Frajburga je nastavio Petersen u 75. minutu, a ponovo je asistent bio fenomenalni Šalai.

Isti tandem stigao je do još jednog pogotka, ali je gol poništen zbog toga što mu je prethodio prekršaj.