Autor: Lazar Mitrović
subota 13.02.2016.
21:52

Odigrano je 5 mečeva u Ligi.

Ekipa Troe zabeležila je i drugu pobedu u šampionatu, savladavši ekipu Gazelek Ažaksijoa, rezultatom 3-2.

Ekipa sa Korzike je odlično otvorila meč, i već u prvom minutu došla u vođstvo preko Zue. Ipak, do kraja poluvremena, gosti su došli do preokreta. Najpre je Ben sada u 8. minutu doneo izjednačenja, da bi Azamum golovima u 36. i 43. minutu doneo veliku rezultatsku zalihu. Do kraja meča, Flipi je uspeo da ublaži poraz, pogotkom u 57. minutu.

Ekipa Bordoa je slavila na gostovanju protiv ekipe Gengama, rezultatom 4-2.

Ekipa Vilija Sanjola je golovima Ounasa i Rolana stekla značajnu prednost, ali su domaći preko Žiresa i Kokoa došli do izjednačenja. Ipak, 'Žirondinci' dolaze do celog plena, pogotkom Šantoma u 68. minutu. Tačku na ovaj meč stavio je Diabate, golom u 89. minutu.

Monpelje je u derbiju začelja slavio protiv ekipe Tuluza, rezultatom 2-0.

Pobedonosni pogodak postigao je Jatabare u 24. minutu. U redovima Tuluza, ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Uroš Spajić.

Nant je na svom terenu savladao ekipu Lorijena, rezultatom 2-1.

Golove za 'Kanarince' postigli su Adrijan i Sala, u 10. i 39. minutu, a utešan pogodak za gostujući tim, postigao je Mukanđo sa bele tačke, u 79. minutu.

Rems je na svom terenu poražen od ekipe Bastije. Gol odluke pao je u 48. minutu, kada je fudbaler Remsa Traore postigao auto-gol.