petak 16.02.2018.
20:24

Aktuelni šampion Turske sve dalje od vrha tabele.

Epa/Tolga Bozoglu

Fudbaleri Bešiktaša remizirali su sa ekipom Konjaspora, bilo je 1:1 (0:1) u Konji.

Poveli su favorizovani gosti, strelac je u 27. minutu bio iskusni Atiba Hačinson, na asistenciju Rajana Babela.

U nastavku, nakon 15 minuta igre, najbolji strelac Konje, Makedonac Adis Jahović, postiže svoj 15. gol ove sezone za 1:1.

Ispostavilo se da je Jahović postavio i konačan rezultat ovog susreta, Bešiktaš je tako doživeo još jedan kiks u borbi za novu odbranu titule.

Treći su na tabeli nakon 22 odigrana susreta, zaostaju za vodećim Galatasarajom tri boda, a pritom imaju i utakmicu više. Konja tik iznad zone ispadanja, imaju isti broj kao i Antalija i dva više od Osmanlispora, koji tek igraju svoje mečeve 22. kola.

Treba napomenuti da u postavi Bešiktaša još jednom nije bilo srpskog reprezentativca Duška Tošića, koji se oporavlja od povrede ruke.