subota 03.02.2018.
19:56

U okviru 20. kola turske Super lige, Fenerbahče je ugostio Genčlerbirligi.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Nakon 90 minuta igre u Istanbulu, nije bilo pobednika, meč je okončan sa 2:2 (0:1).

Gosti su poveli u 45. minutu, autogol je postigao bivši igrač Monaka Nabil Dirar.

U nastavku se Marokanac momentalno iskupio, najpre je u prvom minutu drugog dela asistirao Potuku za 1:1, da bi 15ak minuta kasnije Dirar doneo i preokret domaćoj ekipi.

Ipak, u 69. minutu gosti dolaze do izjednačenja, strelac je bio srpski internacionalac Marko Milinković.

On je iskoristio grešku odbrane domaće ekipe i iz neposredne blizine lako savladao Demirela.

Na kraju je taj rezultat i ostao na snazi, Genčlerbirligi je došao do vrednih bodova na gostovanju jednom od najvećih turskih klubova.

Fener nakon ovog kiksa ostaje treći sa 38 bodova, imaju četiri manje od vodećeg Bašakšehira, ali i utakmicu više. Genčlerbirligi je 14. sa 21 bodom, tri više od Osmanlispora, koji je prvi ispod crte.