Tu ni Švajni ne pomaže - Đovinkove majstorije presudile Čikagu!

subota 22.04.2017.
10:55

Prvi poraz od dolaska slavnog Nemca noćas je pretrpela ekipa Čikaga, koju sa klupe vodi naš Veljko Paunović.

EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

Ukupno drugi neuspeh od početka sezone Čikago je doživeo na gostovanju ekipi Toronta koja je slavila rezultatom 3:1.

Prva zvezda na terenu, Nemac Bastijan Švajnštajger ovoga puta ostao je u senci Sebastijana Đovinka, nekadašnjeg fudbalera Juventusa i italijanskog reprezentativca.

Đovinko je bio dvostruki strelac na ovoj utakmici. Najpre je u 28. minutu postigao vodeći gol za Toronto, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je najlepši trenutak tokom ovog duela bio njegov ''slobodnjak'' iz 82. minuta.

Prethodno je Zavaleta postigao drugi gol za domaće, a u finišu meča Akam je samo ublažio poraz Paunovićevog tima.

Čikago je sada na trećem mestu Istočne konferencije, sa učinkom 3-2-2 i 11 osvojenih bodova, a u sledećem meču će morati na još jedno teško gostovanje - u Njujork.