nedelja 19.09.2021.
19:22

Čelsi ostaje na čelu tabele sa LIverpulom i Junajtedom.

EPA-EFE/Neil Hall

Fudbaleri Čelsija pobedili su Totenhem u londonskom derbiju sa 3:0 (0:0) u okviru 5. runde Premijer lige.

Tvrd je bio Totenhem u prva tri kola, tvrdo su počeli i danas protiv jednog od naljućih rivala i pošto su uspeli da ih zadrže u prvom poluvremenu da ne šutiraju niti jednom u okvir gola, što se do sada nikada nije desilo otkako je Tomas Tuhel preuzeo ekipu.

Odlučio je Nemac da u drugom poluvremenu uvede Ngoloa Kantea umesto Mejsona Maunta. Iako je engleski reprezentativac prikazao dobru igru, Kante je uneo stabilnost u vezni red i ubrzo je to rezultiralo sa dva pogotka od kojih je jedan upravo FrancuzovPrethodno je Tijago Silva odlično skočio posle kornera i matirao Uga Lorisa. Konačan rezultat upisao je Antonio Ridiger u nadoknadi utakmice.

Totenhem nije uspeo da pruži veći otpor i eventualno uvede utakmicu u neizvesnu završnicu. Tako su zabeležili drugi uzastopni poraz i to u još jednom londonskom duelu. Prošlog vikenda pobedio ih je Kristal Palas i nije ovo uverljiv period za portugalskog stručnjaka Nuna Epsirita Santa na klupi "pevaca".

Čelsi je izjednačen sa Liverpulom po broju bodova i gol-razlici, a isti broj poena ima i Mančester junajted.