Turci za četiri minuta rešili Fince

petak 24.03.2017.
20:10

Selekcija Turske slavila je u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji protiv selekcije Finske.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Pred svojom publikom u Antaliji, Turci su slavili sa 2:0 (2:0), sve je bilo rešeno već u uvodnih 15 minuta.

Igrao se deveti minut, kada je proradila veza iz Bešiktaša u selekciji Turske. Nakon centaršuta Ismaila sa leve strane, Sahan petom šalje loptu na drugu stativu, gde se našao Čenk Tosun, koji vara gostujućeg golmana za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije Inan izvodi korner sa desne strane, Tosun odlično skače na prvoj stativi i sjajnim udarcem glavom matira Hradeckog za svoj drugi gol na utakmici.

Turci su se od tog trenutka opustili, prioritet im je bio da sačuvaju svoju mrežu, a u tome su do samog kraja i uspeli.

Turska je trenutno na trećem mestu grupe I, ispred njih su prvoplasirana Hrvatska sa dva boda više, kao i Ukrajina, koji ima isti broj bodova kao i Turci, ali bolju gol razliku.