nedelja 22.09.2024.
22:59

Na kraju, podela plena.

EPA-EFE/KIKO HUESCA

Fudbaleri Rajo Valjekana remizirali su na domaćem terenu 1:1 sa ekipom Atletiko Madrida u šestom kolu španske Primere.

Rajo je večerašnjim rezultatom pokazao da nikome neće biti lako odneti bodove sa Valjekasa, a ni činjenica da je skupoceno pojačanje Atletika Konor Galager ponovo bio strelac neće naročito odobrovoljiti Dijega Simeona koji je do sada tradicionalno lako dobijao u predrgrađu Madrida.

Ali, ne i večeras.

Domaćin je posle konkretnije igre u prvom poluvremenu zasluženo stigao do vođstva, igrao se 35. minut kada se Isi Palazon našao na pravom mestu u pravo vreme i udarac Ratijua skrenuo u gol.

Usledile su nove nevolje po Atletiko jer je Aspilikueta morao da napusti teren zbog povrede u finišu prvog poluvremena, da bi Simeone izvršio dve izmene već na početku drugog dela igre.

To je dalo dodatni impuls igračima gostiju, pa je Konor Galager posle dodavanja Sorlota u 49. minutu uspeo da izjednači rezultat.

I bilo je to sve od pogodaka u Valjekasu koji je, za razliku od prethodna četiri puta, odoleo "Jorgandžijama"