subota 08.08.2015.
23:33

Veče iznenađenja u francuskom šampionatu.

BETA/AP Photo/Claude Paris

Marselo Bijelsa i njegov Marsej su poklekli već na startu na "Velodromu". Bodove je neočekivano odneo Kaen, domaćin je imao nekoliko dobrih prilika, ali je meč odlučen u 27. minutu.

Tada je Endi Delor savladao Mandandu što je bio i konačan rezultat meča.

U derbiju komšijskih timova, Monako je odneo bodove iz Nice. "Kneževe" je razočarao njihov bivši igrač Žermen koji je Nicu doveo do prednosti, ali je domaćin ostao bez isključenog Boskaljija.

Videli smo preokret, Silva je iskoristio akciju Martijala za izjednačenje, da bi Kurzava matirao Puplana i doneo pobedu gostima.

Bastija je pred dvojim vatrenim navijačima slavila protiv Rena sa 2:1, Bretonci su vodili golom Sia na poluvremenu, ali su Ajite i Kamani u nastavku okrenuli, do kraja je Brandao dobio crveni, pa su Korzikanci završili sa desetoricom.

Bez golova je završen duel Troe i  Gazelek Ažaksjoa, Larbi je promašio penal za goste. Novi prvoligaš Anže je šokirao Monpelje, Kamara je na startu načeo domaće da bi Sunu, nekadašnji igrač Arsenala u finišu potrudio pobedu.

Nant je slavio kod kuće protiv Gengana, autogol Sorbona je rešio pitanje pobednika u 89. minutu.

Juče je u uvodnom meču šampionata, PSŽ odneo bodove iz Lila golom Moute.