U nedelju dobijamo novog šampiona Nemačke?

Autor: Milovan Longinov
subota 02.03.2024.
11:30
Izvor: Sportske.net

Matematički ne, ali suštinski - da.

EPA-EFE/RONALD WITTEK
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Povezane vesti

Remijem Bajern Minhena sa Frajburgom postalo je jasno - Bajer Leverkuzen će pre ili kasnije i matematički postati novi šampion Nemačke.

Tim Ćabija Alonsa ima istorijsku priliku koju ne sme propustiti i ukoliko u nedelju pobedi Keln pobeći će Bajernu na čak +10 bodova!

Ali, zaliha od 10 bodova nije jedina dobra stvar, jer i preostali raspored Leverkuzena ide na ruku Ćabiju Alonsu. 

Od timova pri vrhu tabele jedino će Dortmund ugostiti Bajer Leverkuzen 21. aprila, ali do tada bi ekipa Ćabija Alonsa već mogla da osvoji titulu. 

Važno je istaći da Bajer u narednom periodu ima veoma dobar raspored, posle nedeljnog gostovanja Kelnu, koji je u zoni ispadanja, u Leverkuzen dolazi Volfsburg, potom sledi gostovanje Frajburgu, pa dočekuju Hofenhajm. 

April otvara gostovanje Union Berlinu, pa u Leverkuzen stiže Verder iz Bremena. Nakon gostovanja Dortmundu, Bajer čeka Štutgart, gostuje Ajntrahtu i Bohumu i u poslednjem kolu dočekuje Augzburg.

Javnost i mediji u Nemačkoj veruju da bi pobeda u nedelju u Kelnu širom otvorila vrata ka tituli i da će Bajern Minhen nakon 11 vezanih sezona konačno pasti sa trona. 

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

1 Komentara

Ili komentariši kao gost:
avatar
Pera
Saturday, 02.03.2024
12:10

Da vidimo da li su ovde komentari zabranjeni ili ovo odavno više niko ne posećuje?