subota 23.04.2022.
20:24

Bavarci ponovo najbolja nemačka ekipa.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su novu, 10. uzastopnu titulu prvaka Nemačke pošto su u Der Klasikeru savladali Borusiju iz Dortmunda na domaćem terenu rezultatom 3:1.

Bavarci su poveli već u 15. minutu, nakon kornera sa desne strane loptu je dočekao Serž Gnabri i lepim udarcem savladao nemoćnog Hica.

Isti fudbaler pogodio je i u 30. minutu, no taj pogodak bio je poništen zbog ofsajda.

Ipak, četiri minuta kasnije nije bilo spasa za "milionere", akciju Milera golom je krunisao Robert Levandovski i udvostručio prednost svoje ekipe.

U drugom poluvremenu, Dortmund je pokušavao da se vrati u meč, pa je nakon jednog napada dosuđen penal koji je u gol pretvorio Emre Džan.

Pretio je nakon toga Dortmund preko Rojsa, potom i Halanda, ali sve je bilo gotovo u 84. minutu kada se Džamal Musijala najbolje snašao u kaznenom prostoru protivnika i postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom nad najvećim rivalom, Bajern je i matematički obezbedio svoju 10. uzastopnu, a ukupno 32. titulu prvaka Nemačke u istoriji.