subota 30.12.2023.
17:03

Bolonja rutinirana!

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Udinezea ubedljivo su savladali Bolonju na svojoj "Dačija areni" sa 3:0 (2:0) u okviru 18. kola Serije A.

Možda Bolonja igra sezonu iz snova, ali večeras su imali košmarno popodne u Udinama. Brzopotezno je domaćin rešio pitanje pobednika čime je ekipa Marka Mote doživela najubedljivji poraz u sezoni. Odnosno, tek treći do sada...

Roberto Pereira je načeo goste u 23. minutu, a onda s početkom drugog poluvremena Lorenco Luka i Martin Pajero u svega pet minuta rešavaju pitanje pobednika.

Ponovo je minutaža Lazara Samardžića bila redukovana, a iza toga se delom, verovatno, krije njegova želja da napusti klub i potpiše za Napoli. Nije igrao protiv Sasuola, proveo je 70 minuta na terenu u duelu sa Torinom i sada je ušao na desetak.

U istom terminu odigran je još jedan meč i to na Sardniji. Kaljari i Empoli su igrali bez golova, a Nikolasu Vitoli je na istom duelu poništen jedan pogodak posle gledanja snimka, a potom je promašio penal za pobedu.