nedelja 06.02.2022.
19:59

Bodovi ostaju u Udinama.

EPA-EFE/ETTORE GRIFFONI

Fudbaleri Udinezea ostvarili su veliku pobedu na domaćem terenu protiv Torina 2:0 u meču 24. kola Serije A odigranom na "Frijuliju" gde se reprezentativci Srbije nisu proslavili.

U izuzetno skromnom okršaju timova sa severa Italije akteri su razočarali igrom, ali domaći tim izlazi daleko zadovoljniji zbog gola u nadoknadi vremena.

Strelac vodeće gola za Udineze bio je Molina koji je u trećem minutu nadoknade zatresao mrežu nakon slobodnog udarca, a pogotku je prethodilo očajno postavljanje živog zida Vanje Milinkovića-Savića.

Konačan rezultat uspostavljen je u sedmom minutu nadoknade kada je Poseto zakucao loptu u mrežu sa penala i doneo tek šesti trijumf Udinezea ove sezone.

Penalu je prethodila očajna reakcija Milinkovića-Savića pošto je moral ekipe totalno pao nakon isključenja Mandragore.

Reprezentativac Srbije Saša Lukić bio je prilično nervozan veći deo susreta, što je na njegovu sreću okončano samo žutim kartonom, koji ga šalje na "hlađenje" u narednom kolu.

Udineze je ovom pobedom stigao na samo bod zaostatka u odnosu na Bolonju, dok je Torino ostao na 10. mestu.