sreda 27.04.2022.
20:01

Veliki udarac za evropske ambicije "Viole".

EPA-EFE/ALESSIO MARINI

Fudbaleri Udinezea savladali su Fiorentinu na gostovanju sa 0:4 u odloženoj utakmici 20. kola Serije A.

Gosti iz Udina koji su sve svoje brige već prebrinuli, došli su rasterećeni na "Artemio Franki" i uzeli važne bodove Fiorentini, koja se bori za izlazak u Evropu.

"Crno-beli" su poveli u 12. minutu, a strelac lepog pogotka bio je defanzivac Pablo Mari.

Prednost ekipe Udinezea udvostručio je Barsin đak, Đerar Deulofeu posle u 36. minutu posle odlične kontre gostiju.

Mogao je Španac Deulofeu da reši pitanje pobednika u 52. minutu. imao je brzonogi ofanzivac veliku priliku, ali se istakao golman Fiorentine Pjetro Teraćijano.

Fiorentina je u drugom delu bila bolji rival, ali domaći nisu uspeli ni da smanje rezultat, iako su imali nekoliko solidnih pokušaja da ugroze gol Marka Silvestrija.

Domaćin je u sudijskoj nadoknadi doživeo pravu katastrofu. Prvo je Valas u 92. minutu postigao treći gol za Udineze, a konačnih 0:4 postavio je Destini Udogi u posledenjem sekundu utakmice.

Posle 34 odigrane utakmice Fiorentina je sedma sa 56 bodova, dok je Udineze 11. tim Serije A i ima 43 poena.