ponedeljak 11.03.2024.
22:40

Pobeda gostiju na "Olimpiku".

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Udinezea pobedili su u gostima ekipu Lacija rezultatom 2:1 u poslednjem meču 28. kola Serije A.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, usledilo je drugo daleko uzbudljivije. Udineze je u 47. minutu izveo predivnu akciju koju je započeo još sa svoje polovine, a završio ju je Zaraga klizećim sa peterca za 0:1.

Ali, Lacio se vratio samo dva minuta kasnije, Zakanji je želeo da centrira sa levog boka, lopta je pogodila Đanetija i prevarila golmana za 1:1.

Međutim, opet smo do novog gola čekali samo stotinak sekundi, a onda je posle lepe akcije i povratne lopte u 51. minutu, Luka je pogodio prvi ugao za 0:2.

Naš reprezentativac Lazar Samardžić je u igru ušao u 74. minutu, a u nadoknadi je zaradio žuti karton. Takođe, u poslednjim minutima tim iz Udina ostao je sa igračem manje, pošto je isključen Perez, ali Lacio nije imao dovoljno vremena da dođe do boda.

Lacio je tako propustio priliku da uhvati priključak u borbi za Evropu, pošto su u ovom kolu kiksnuli i Fiorentina i Napoli. Udineze je sa 13. na tabeli sa 27 bodova.