ponedeljak 22.01.2024.
21:58

Napoli podređen u svakom smislu.

EPA-EFE/STRINGER

Fudbaleri Intera osvojili su Superkup Italije pošto su u Rijadu savladali ekipu Napolija rezultatom 1:0.

"Neroazuri" su večeras po osmi put u svojoj istoriji podigli pehar namenjen najboljem u Superkupu koji je menjao oblike, ali ne i značaj.

Na stadionu KSU u Saudijskoj Arabiji nismo videli mnogo toga tokom celih 90 minuta, meč je protekao u terenskoj inicijativi izabranika Simonea Inzagija koji su u prvom poluvremenu pretili u dva navrata preko Di Marka i Martineza čiji je pogodak bio poništen.

Početak drugog dela igre obeležio je pokušaj Kvarachelije, a onda je susret počeo da obiluje prekršajima i javnim opomenama.

Sudija Rapuano pokazao je čak devet žutih i jedan crveni karton kada je isključen Simeone, što je Inter još više približilo ka golu Napolitanaca.

Čalhanoglu je gađao preko gola, veliku šansu propustio je Mhitarijan, a onda nakon toga i Arnautović, da bi se u prvom minutu nadoknade vremena "ukazao" Lautaro Martinez.

Argentinac je odlično ispratio proboj i dodavanje Pavara i na prvu odlično reagovao savladavši Golinija za veliko slavlje klupe Intera.