Umar Sadik BLISTA! Leva, desna, golovi kao na traci, a tek je poluvreme!

subota 01.05.2021.
19:08

Još jedan sjajan dan za bivšeg Partizanovog napadača.

Twitter/@U_D_Almeria

Ekipa Almerije danas igra meč 37. kola španske Segunde protiv Ovijeda na svom terenu, a prvo poluvreme obeležio je, ko drugi nego Umar Sadik, najbolji strelac Almerije.

Domaći posle prvih 45 minuta vode sa 2:0, a oba gola delo su sjajnog Nigerijca.

Prvi gol je postigao u 22. minutu meča, kada je iz jedanaesterca desnom nogom poslao neodbranjivu loptu u donji desni ugao golmana gostiju, a osam minuta kasnije je posle asistencije Akiemea sa leve strane šutirao levom nogom i loptu smestio u levi donji ugao - 2:0.

Mogao je Sadik i do het-trika da mu je Korpas u 16. minutu dozvolio da izvede prvi penal na ovoj utakmici. Umesto najboljeg strelca, Korpas je preuzeo odgovornost i - nije bio precizan.

U svakom slučaju, Sadik je sada na 18 postignutih golova ove sezone u Segundi, a igra se danas još 45 minuta.