nedelja 29.10.2023.
18:16

Zanimljiv meč u Valjekasu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Raja Valjekana remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Real Sosijedada rezultatom 2:2 u okviru 11. kola španske Primere.

Domaćin je poveo u 31. minutu kada je Abdul Mumin uputio veoma snažan udarac iskosa s desne strane posle odbitka od golmana.

Deset minuta kasnije, gosti su odgovorili na pravi način i to pogotkom reprezentativca Španije Mikela Ojarzabala posle centaršuta Barenečee s leve strane.

U 66. minutu usledio je veliki preokret, sudija Buskets dosudio je penal za Sosijedad, a siguran sa bele tačke bio je Ojarzabal.

Činilo se da će gosti iz San Sebastijana upisati pobedu u gostima, ali tako nije mislio nekadašnji fudbaler Mančester junajteda Bebe.

Jedan od promašaja ser Aleksa Fergusona lepo se izborio za šut u prvom minutu nadoknade vremena i preciznim udarcem savladao Remira.

U poslednjem napadu domaće ekipe, bivši napadač Partizana Umar Sadik umalo nije postigao pobedonosni pogodak, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

Real Sosijedad se nalazi na petoj poziciji španske Primere sa 19 bodova, dok je Rajo Valjekano sedmi sa dva boda manje,